Бібліотекарям скасували пільги та доплати?

Верховна Рада ухвалила закон про скасування соціальних пільг різним категоріям громадян. Щоб нікого випадково не ввести в оману, прохання перевірити – дивлюся файл Проект Закону (доопрацьований) 26.12.2014. Отож, у Законі про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України №1577 від 22.12.2014 знаходимо пункт 17, де сказано про зміни у статті 30 Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу». Спершу йдеться про пільги на безплатне користування житлом з опаленням та освітленням якими ніколи не користувався, тому мене це мало цікавить. Далі страшніше… та зрештою виявилось, що це була хибна тривога

Частину четверту у якій сказано, що працівникам бібліотек можуть встановлюватися надбавки та доплати в межах затвердженого фонду оплати праці працівників бібліотек змінено на – Умови оплати праці працівників бібліотек визначаються Кабінетом Міністрів України

І нарешті – ЧАСТИНУ ШОСТУ ВИКЛЮЧИТИ

Так, це саме у частині 6 йшлося, що працівники бібліотек мають право на допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі посадового окладу, а також матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та доплату за вислугу років у розмірах та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України

UPD 1. Надія є! У коментарях на сторінці ФБ нардеп Фракції Об'єднання «Самопоміч» Ірина Подоляк запевняє, що на сайті досі представлено стару редакцію закону. Насправді, усі регулювання КМУ щодо культури зняті і діють існуючі закони. З нетерпінням очікуємо на оновлення.


UPD 2. Ура! Тексти законів вже опубліковано у спецвипуску парламентської газети «Голос України» від 31 грудня 2014. Наші доплати та умови оплати праці збережено, змінили лише умови надання пільг на користування житлом.

9 коментарів:

  1. Анонімно29.12.14, 11:53

    це біотекарям знімуть надьавку 50% і надбавки за стаж???
    Чи знімуть доплату до відпустки(оздоровчі - 100% від окладу)?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Та це ж і було у той шостій частині!

      Видалити
    2. Анонімно29.12.14, 12:20

      то це виходить гола ставка???

      Видалити
    3. Панікувати поки що не будемо, але прикро!

      Видалити
  2. Анонімно29.12.14, 12:05

    Крім того, керівник вузу також не має право встановлювати надбавки, премії, доплати тощо, бо скасували пункти 2, 3 ст. 59 Закону України Про вищу освіту. Цитую, як ці пункти звучали ДО виключення:
    Стаття 59. Гарантії науково-педагогічним, науковим, педагогічним та іншим працівникам вищих навчальних закладів
    .........
    2. Науково-педагогічним, науковим і педагогічним працівникам вищих навчальних закладів встановлюються доплати за науковий ступінь доктора філософії та доктора наук у розмірах відповідно 15 та 20 відсотків посадового окладу, а також за вчене звання доцента і старшого дослідника - 25 відсотків посадового окладу, професора - 33 відсотки посадового окладу. Вищий навчальний заклад може встановити більший розмір доплат за рахунок власних надходжень.

    3. Керівник вищого навчального закладу відповідно до законодавства, статуту та колективного договору визначає порядок, встановлює розміри доплат, надбавок, премій, матеріальної допомоги та заохочення педагогічних, науково-педагогічних, наукових та інших працівників вищих навчальних закладів.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Анонімно31.12.14, 12:36

      Цитую, як пункт звучить після змін:
      Стаття 59. Гарантії науково-педагогічним, науковим, педагогічним та іншим працівникам вищих навчальних закладів

      2. Умови оплати праці працівників вищих навчальних закладів встановлюються Кабінетом Міністрів України.

      Видалити
    2. А де ці зміни можна побачити? І як бути з публічними бібліотеками? На сайті ВР документ не змінювався, проте вже оновили стан - Закон направлено на підпис Президенту. Чекати, коли з'явиться в Урядовому кур'єрі?

      Видалити
    3. Тааак... текст документу залишається незмінним, зате його статус оновлюється - у новорічну ніч разом з бюджетом, закон повернуто з підписом від Президента (31.12.2014)..

      Видалити
  3. Анонімно20.01.15, 21:32

    надбавка за особливі умови роботи у граничному розмірі 25 відсотків посадового окладу встановлена шкільному бібліоекарю
    розмір надбавки встановлюється згідно статті 103-2 Освітнщї субвенції Бюджетного кодексу фінансування загальноосвітніх навчальних закладів.Бред???? Кто сможет дать ответ

    ВідповістиВидалити