Ціна читацького

Журналісти провокативної та викривальної програми «ПРАВОкація», вирішили довідатись на скільки правомірний збір зі студентів за читацькі квитки – фрагмент передачі за 17 жовтня 2011р. Хоча у відео акцент саме на бібліотеці ЛНУ ім. Франка, підозрюю це не єдиний внз України, де запроваджено подібну практику.


Так хто ж повинен оплатити вартість виготовлення читацького? Проблема у недосконалому законодавстві? Ненаситній Альма-матер? Чи буря у склянці від журналістів?

5 коментарів:

  1. Ну гроши не беруть на місці, а відправляють в банк, це вже "+". Банк візьме ще 5 грн за сплату, це "-".

    Правила користуання біблотекою такої вимоги не містять http://library.lnu.edu.ua/bibl/images/Normat-dokum/1_5_1_Vnytr-dok/2_prav-korystuv-bib+.pdf , але де біблотеці взяти грощі на білети?

    ВідповістиВидалити
  2. у себе скасувала читацькі для "своїх" студентів: є студентський квиток з таким самим унікальним штрихкодом, який потрібен при автоматизованій циркуляції. Раніше - першокурсникам робили за рахунок ун-ту, лише у випадку загубленого, студент вже відшкодовував вартість матеріалу-виготовлення. Співробітникам-викладачам - теж за рахунок ун-ту. Для "сторонніх" розроблена калькуляція, у вартість читацького квитка для таких включено і послуги...

    ВідповістиВидалити
  3. @Konstantinus & Могилянська Бібліотекарка: отже, поки схоже що справді відповідальна Альма-матер.

    ВідповістиВидалити
  4. Анонімно29.10.11, 10:41

    Для бібліотек системи Міністерства культури України це є досить прийнятна річ,
    адже Постановою кабміну України від 5 червня 1997р. N 534 "Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами культури і мистецтв, заснованими на державній та комунальній формі власності" пунктом 16 передбачено додаткові бібліотечні послуги: надання послуг в оформленні реєстраційних документів користувачів бібліотек. Інформація саме про таку послугу, як платну, є практично на кожному бібліотечному сайті!
    Чому це викликало такий інтерес у журналістів? Цікаво, як в інших вузівських бібліотеках вирішують подібні питання?

    ВідповістиВидалити
  5. @Анонім: так, справді є такий пункт 16. тепер можна звертатись до журналістів за спростуванням.

    ВідповістиВидалити